Aparici

Dział handlowy:
502 051 406

O nas

Kim jesteśmy?

Aparici Polska to przedstawiciel na Polskę i generalny importer hiszpańskiej ceramiki Aparici. Produkty tego producenta słynną z oryginalnego designu i wyjątkowej jakości. Nowe kolekcje są zawsze dużym wydarzeniem dla branży, gdyż Aparici wyznacza trendy, inicjuje mody, tworzy nowe style.

Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować w Polsce tego cenionego na świecie producenta. Jesteśmy pewni, że różnorodność oferty Aparici sprawi, że niezależnie od indywidualnych gustów, znajdą Państwo taki produkt, który będzie odpowiadać wybranej koncepcji urządzenia wnętrza.

 

Historia firmy

Aparici to czołowy hiszpański producent kafli ceramicznych i gresów podłogowych na lokalny i międzynarodowy rynek. Siedziba firmy znajduje się w Alcora w Hiszpanii, gdzie produkcja płytek (azulejos) jest silnie związana z tradycją i tamtejszą kulturą.

Początki firmy sięgają 1961 r. Zespół rodzinnej firmy liczył wtedy 8 osób i zajmował się wypiekaniem… ciasta. Dziś Aparici jest liderem w sektorze pod względem sprzedaży, jakości produktu oraz oryginalnego designu produkując rocznie 14.5 miliona m2 ceramiki i gresów. Pomimo masowej produkcji ciągle żywa jest tu tradycja niemalże rękodzielniczego podejścia do produktu. Takiemu podejściu służą stosowane technologie, m.in. sitodruku (sterowana cyfrowo linia do sitodruku natryskowego). Dzięki temu każda płytka jest inna, a efekt finalny ułożonej powierzchni jest bardziej naturalny.

 

Jakość Aparici

Jakość i niepowtarzalne wzornictwo to dwie najważniejsze cechy ceramiki Aparici. Procesy selekcji materiałów oraz produkcji są poddane wielu kontrolom, a wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom wymagającego rynku. Producent stosuje m.in. technologię podwójnego wypału: najpierw wypala się gliniany czerep, a następnie szkliwo. Drugi wypał odbywa się w niższej temperaturze, co sprawia, że kolory potrafią być niezwykle intensywne, a szkliwo ma unikalny połysk. Jako że proces wypału jest niezwykle dokładnie kontrolowany, producent gwarantuje powtarzalność odcieni z dostawy na dostawę.

 

Co nas wyróżnia?

Po pierwsze: logistyka

W odróżnieniu od innych przedstawicielstw i na przekór tendencjom rynkowym posiadamy własne magazyny, dlatego wiele materiałów dostępnych jest od ręki. Dzięki temu możemy szybko przystąpić do faktycznej realizacji projektów bez konieczności oczekiwania tygodniami na materiały. Dzięki własnej logistyce jesteśmy w stanie zrealizować niemalże z dnia na dzień nawet niewielkie zamówienia wybranej z katalogu ceramiki.

Po drugie: polityka cenowa

Ponieważ mamy status generalnego importera ceramiki Aparici, to my ustalamy ceny referencyjne obowiązujące na rynku polskim. Możecie Państwo być pewni, że towar kupiony za naszym pośrednictwem to produkt oryginalny i zakupiony z poszanowaniem prawa o polityce cenowej. Dodatkowo, dzięki bezpośrednim kontaktom z hiszpańskim producentem i wynegocjowanym warunkom umowy, możemy być elastyczni w rabatowaniu większych zamówień.

Po trzecie: produkcja na zamówienie

Mamy świadomość, że coraz większa liczba klientów ceni sobie indywidulane rozwiązania dekoratorskie, dlatego jesteśmy w stanie sprostać indywidulanym zamówieniom wg dostarczonego projektu. Jeśli zatem chcecie Państwo mieć w swoim mieszkaniu kafle z konkretnym, zaprojektowanym przez Was lub wskazanym nadrukiem, możemy zlecić dla Państwa taką produkcję. W rezultacie trafi do Was oryginalnie wypalany produkt (nie sitodruk!).